מרפאת שיניים בתל אביב יפו

כאבי שיניים. מה עושים?

ד"ר גפאלי חאלד

ד"ר גפאלי חאלד

בוגר אוניבירסטת קלוז ברומניה, בעל תואר D.M.D
מעל ל15 שנות ניסיון

אין ספק, כאבי שיניים הם כאבים בלתי נסבלים! 

ריכוז מערכת העצבים באזור הפה היא בין הגדולות בכל הגוף. אזור עמוס ברצפטורים אשר מתריעים על כל בעיה קטנה. מכאן אפשר גם להבין את חשיבות השמירה על השיניים. שיניים הם דלת הכניסה לגוף כולו. מחקרים מצביעים על קשר ישיר בין בעיות בקיבה למשל, לבעיות בשיניים. נלך רחוק יותר, פורסמו מחקרים על קשר בין בעיות שיניים להתקף לב!! הגוף הוא יחידה אחת, שרשרת הדוקה של פעולות ותפקידים. כל פגיעה בחוליה אחת מהשרשרת יכולה לגרום לפגיעה בשרשרת כולה.

אז איך הגוף שומר על עצמו מפגיעה? נותן התראות. כאבי שיניים!
הרי העצב שנמצא בתוך השן יש לו תפקיד חשוב, הוא לא סתם שם. תחשבו שיש לכם רכב יוקרה, יש מצב שתעזבו את הרכב ברחוב ללא מערכת אזעקה? ולא סתם מערכת, אלא כזאת שנותנת התראות עוד לפני הפריצה לרכב. למה? כי חשוב לכם לשמור על הרכב. כנ״ל הגוף, חשוב לו לשמור על השיניים, כל נזק שנגרם לשן, הגוף נותן התראה. בהתחלה התראות חלשות: אין נוחות או רגישות כזאת. ובשלב מתקדם יותר כאבי שיניים חזקים אף לא יתנו לכם לישון.

אז מה עושים כשיש כאבי שיניים?
זה תלוי בסוג הכאב ובעוצמת כאבי השיניים. אפרט: 

  • אם הכאב עמום כללי ולא חזק, סוג של רגישות כללית, זה סימן שיש בעיה בחניכיים. הגוף מבקש מאתנו לנקות אותם טוב יותר, לעשות שטיפות, לשפר את מנהגי האכילה והשתייה שלנו ואולי להפסיק לעשן. שמעתם בטח על נסיגת חניכיים? זו התוצאה לכל מה שהזכרתי לעיל. וזה לא קורה כי הגוף לא נתן התראה אלא אנחנו בדרך כלל מתעלמים מהתראות כאלה חלשות.

  • אם כאבי השיניים ממוקדים בשן באזור מסוים והכאב בינוני עד חזק– אז הבעיה באותה השן הספציפית. מה עושים? זה שוב לפי עוצמת הכאב. אפרט:
    אם הכאב הוא חלש, אשר מופיע רק בזמן אכילה אז כנראה שיש חור קטן שגורם לדחיסת אוכל. או מצד שני נסיגת חניכיים שגורמת להצטברות אוכל בין השיניים. מה עושים? מנקים טוב את האזור, עושים שטיפות וזה נרגע. 

  • אם הכאב הוא בצורה של רגישות לקור או למתוק, זה יכול להעיד על חור בשן או חשיפת שורשים. איבוד חומר מהשן נותן לגורמים בתוך הפה להתקרב לרצפטורים בתוך השן ואז זה מפעיל התראה של כאב. ככל שהנגע גדול יותר, ההתראה חזקה יותר.

  • אם יש לכם רגישות גם לחום, זו כבר התראה על מצב דלקתי, או בחניכיים או בשיניים וזה סימן לא טוב שמצריך יחס מידי לטיפול שיניים וגם טיפול תרופתי.

רוב ההתראות החלשות ניתן לפתור בבית ע״י שיפור התחזוקה של השיניים, צחצוח, שטיפות עם מי פה או מי מלח וניקוי מדויק ויעיל. אבל כשזה מגיע להתראות החזקות אתם חייבים לבקר אצל רופא שיניים. יש כאלה במצבים חמורים שמנסים לפתור את הבעיה בעצמם ע״י כדורים או כל מיני תרופות סבתא וזה יכול לעבוד. יחד עם זאת, חשוב שתבינו הבעיה לא נפתרה, אתם רק העברתם את הדלקת ממצב אקוטי חריף למצב כרוני והבעיה עדיין שם מתפתחת לה בשקט. פנו לרופא שיניים ואל תחכו יותר!

מזכירים לכם, אנו מפעילים שירות מוקד חירום 24 שעות
גם בשבתות וחגים
כאבי שיניים?
מרפאת שיניים גפאלי תל אביב DanteDental  
tooth pain

זקוקים לעזרה?
בבקשה תתקשרו

המרפאה פעילה 24 שעות גם בשבתות וחגים, אנו כאן בשבילכם בכל שאלה, התייעצות או טיפול.

קביעת תור אונליין

זמינות של 24 שעות ביממה

נחזור לאישור ההזמנה

כאבי שיניים. מה עושים?
5 (100%) 1797 votes